Regulamin uczniowski

REGULAMIN UCZNIOWSKI

1. Szkoła w zakresie swoich obowiązków edukacyjnych i wychowawczych dba o estetykę wyglądu ucznia, a także ma na uwadze zdrowie, bezpieczeństwo swoich wychowanków oraz przestrzeganie zasad savoir vivreu.
  2. Uczeń zobowiązany jest do przestrzegania zasad higieny osobistej oraz dostosowania ubioru do istniejących warunków pogodowych oraz do realizowanych zajęć.
  3. W doborze stroju, fryzury, biżuterii należy zachować umiar, pamiętając, że szkoła jest miejscem nauki i pracy.
  4. Codzienny ubiór ucznia winien być czysty i funkcjonalny, zakrywać ramiona, dekolt, brzuch, plecy, uda, bieliznę oraz być nieprześwitujący.
  5. Uczniowie mają obowiązek stosowania obuwia zamiennego – buty sportowe lub o miękkiej, jasnej podeszwie.
  6. Ze względu na obecność symboli narodowych uczniowie nie mogą nosić nakrycia głowy.
  7. Podczas uroczystości szkolnych, sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych, wyjść poza teren szkoły o charakterze reprezentacyjnym oraz imprez okolicznościowych ucznia obowiązuje strój odświętny, na który składa się:
  • bluzka lub koszula w kolorze białym, czarnym lub granatowym,
  • spodnie, spódnica lub sukienka w kolorze czarnym lub granatowym.
  1. Włosy powinny być w naturalnym kolorze.
  2. Od uczniów oczekuje się niestosowania makijażu oraz niemalowania paznokci lakierem kolorowym (wyjątkiem są imprezy szkolne).