O Adopcji serca

Jak wszyscy wiemy, nasza szkoła należy do programu „Szkoła z prawami dziecka”. Poznajemy te prawa i wszyscy staramy się ich przestrzegać. Ale smutno nam gdy słyszymy, że nie wszędzie na świecie dzieci żyją w godnych warunkach, nie wszystkie dzieci mogą chodzić do szkoły, że wiele dzieci cierpi z powodu głodu, wojen, biedy… . Chcielibyśmy pomóc im wszystkim, żeby każde dziecko miało piękne i radosne dzieciństwo, żeby każde dziecko mogło uczyć się i rozwijać swoje zdolności i zainteresowania. Tego nie jesteśmy w stanie zrobić. Ale możemy starać się pomóc w trudnych sytuacjach naszym kolegom i koleżankom ze szkoły. A my postanowiliśmy pomóc jeszcze dzieciom z Afryki. Nie wszystkim, ale przecież każdy drugi człowiek to cały świat. Przystąpiliśmy do akcji „ADOPCJA SERCA - pomoc w edukacji afrykańskich dzieci”. Nawiązaliśmy kontakt z Sekretariatem Misyjnym Ojców Franciszkanów, którzy pracują na misjach w Afryce. Otrzymaliśmy zdjęcia 2 Chłopców z wioski Aquamar w Republice Centralnej Afryki. Nazywają się: Ndoukoufo Dieu Marveille oraz Voungou Lengbe Marus. W szkole całą akcję koordynują dzieci z kółka biblijnego. Do naszych zadań należy m.in.:

- modlitwa za „naszych Chłopców” i Misjonarzy pracujących w Afryce

- zdobywanie informacji o Afryce i zwyczajach ludzi tam mieszkających

- organizowanie pomocy dla Chłopców (organizowanie akcji informacyjnych, zbiórka pieniędzy oraz - przekazywanie zebranych kwot do Sekretariatu Misyjnego)

Tradycją stało się coroczne kolędowanie dzieci w okresie świątecznym. Pieniążki zebrane podczas kiermaszu świątecznego oraz kolędowania przekazujemy na misje.

Dzieciom w Afryce często brakuje dosłownie wszystkiego, ale najbardziej - jak każdemu dziecku na świecie – miłości. Chcemy naszą miłością i dobrocią podzielić się z Nimi.

Bo „ Miłość dzielona - mnoży się ”.

W listopadzie 2009 przekazaliśmy pierwszą zebraną kwotę. Napisaliśmy także listy wraz z życzeniami świątecznymi, musieliśmy się spieszyć, gdyż akurat był w Polsce jeden z Ojców Misjonarzy i mógł zabrać nasze przesyłki do naszych nowych Przyjaciół w Afryce. Możemy więc mieć pewność, że nasze przesyłki do Nich dotarły. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o samej akcji „Adopcja serca” oraz jej realizacji w naszej szkole i naszych Kolegach z Afryki, możesz zapytać p. Pilorz lub nas (Dzieci należące do Kółka biblijnego). Zapraszamy też do oglądania i czytania gazetek informacyjnych.

Więcej informacji o adopcji, sytucji w Republice Środkowoafrykańskiej oraz sposobach pomocy naszym przyjaciołom znajdziecie TUTAJ i TUTAJ i TUTAJ.

2014/2015 rok

Spieszymy poinformować, że dotarły do nas zdjęcia naszych nowych dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej. 6 lat temu adoptowaliśmy i pomogliśmy w edukacji 2 chłopców, którzy dziś już są dorośli. Będziemy o nich pamiętali  zawsze, są naszymi przyjaciółmi. Teraz chcemy pomóc innym dzieciom i z Sekretariatu Misyjnego otrzymaliśmy ich zdjęcia. Nazywają się: Dendou Joachim oraz Dassou Ngoupai Généviére.

Zdjęcia dzieci:

2020/2021 rok

W 2019 roku zakończyliśmy czas  adopcji 2 dzieci adoptowanych przez nas w 2014 roku. Dzieci na zawsze pozostaną w naszych sercach i modlitwie. Życzymy im, aby nadal się rozwijali i spełniali marzenia.  W roku 2020 Sekretariat Misyjny Ojców Franciszkanów powierzył naszej opiece 2 nowych chłopców z wioski Rafai. Nazywają się: Zatouno Yvette oraz Baguenemboli Dieu-Puissant. Kolejne lata będziemy wspierać ich modlitwą
i corocznymi wpłatami, aby mogli ukończyć szkołę i bogaci w wiedzę i umiejętności rozpocząć dorosłe życie.

Oto Ich zdjęcia: