Opieka stomatologiczna

Zgodnie z wytycznymi MCO, przekazuję Państwu informacje dotyczącą działalności szkolnego gabinetu dentystycznego w ramach współpracy z NFZ, który będzie świadczył usługi dla uczniów miasta Tychy dotyczące podstawowej opieki w zakresie przeglądów uzębienia. Szczegóły dotyczące zakresu działań znajdą Państwo na ich stronie:
agenciusmiechu.pl/dla-rodzicow/zakres-profilaktyki-i-leczenia

Z informacji, które uzyskałam opieka przysługuje Państwu z urzędu i jeżeli ktoś nie chce z niej korzystać jest zobowiązany do złożenia rezygnacji przez formularz sprzeciwu, który jest zamieszczony w załączniku. (nawet jeśli składał rezygnację z opieki pielęgniarki szkolnej) W przeciwnym razie dziecko zostanie włączone z automatu w harmonogram badań stomatologicznych, który zostanie przygotowany przez ten gabinet. Z informacji uzyskanych od managera gabinetu wiem tyko, że w wyznaczonym dniu (termin zostanie podany z pewnym wyprzedzeniem), uczniowie znajdujący się na liście przygotowanej przez managera, zostaną odebrani ze szkoły przez pracownika gabinetu i przewiezieni busem na badania. Będzie się to odbywało w godzinach pracy gabinetu czyli 8-14, a więc w czasie lekcji. Po badaniu uczniowie zostaną odwiezieni do szkoły.
Zgodnie z poniższą informacją formularz sprzeciwu należy złożyć osobiście w sekretariacie lub wysłać poprzez elektroniczny dziennik lub na adres sp37@oswiata.tychy.pl do 13 stycznia.

ZAŁĄCZNIKI

FORMULARZ_SPRZECIWU_TYCHY.pdf