• ZEBRANIA Z RODZICAMI 6.05.2024 (poniedziałek)

    ZEBRANIA Z RODZICAMI 6.05.2024 (poniedziałek)

    Klasy 1-3

    16:00 – 16:30 – zebrania z rodzicami klasy 1-3 (za wyjątkiem klas 3b, 3c, 3d)

    16:30 – 17:30 – konsultacje z wychowawcami (za wyjątkiem klas 3b, 3c, 3d)

     

    Klasy 4-7

    16:30 – 17:00 – zebrania z rodzicami klasy 4-7

    17:00 – 18:00 - Konsultacje z nauczycielami

     

    Klasy 8

    17:00 – 18:00 Konsultacje wychowawców

    18:00 – 18:30  (w auli szkolnej) spotkanie z pracownikiem PPP dotyczące dalszej drogi kształcenia

    18:30  zebrania klasowe

     

    Szczegółowy rozkład sal i dostępności nauczycieli, dyrektorów, pedagogów wraz z psychologiem podczas wywiadówek oraz konsultacji pod linkiem:

    Zebranie_z_rodzicam_6_maj_2024.pdf

  • Eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

    Eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego po raz pierwszy odbyły się w naszej szkole 17 kwietnia 2024 roku. Do rywalizacji stanęło 9 drużyn w kategorii uczniów starszych i 3 drużyny młodsze.

    Jak zwykle Turniej rozpoczął się od przygotowanych przez policję: testu znajomości przepisów ruchu drogowego i testu umiejętności ustalania kolejności przejazdu przez skrzyżowania. Następnie uczniowie rywalizowali równocześnie w 3 miejscach naszej szkoły, w różnych konkurencjach. Na miasteczku ruchu drogowego, które w tym roku wzbogaciło otoczenie naszej szkoły, uczniowie jadąc parami, prezentowali umiejętność radzenia sobie w sytuacjach ruchu drogowego. W tym samym czasie inne drużyny wykazywały się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Niezwykle widowiskową konkurencją, która odbywała się na szkolnym dziedzińcu, był przejazd po torze przeszkód. Tu trzeba było zaprezentować wprost doskonałe opanowanie roweru i stalowe nerwy.

    Tak, więc Turniej BRD składał się z pięciu różnorodnych konkurencji, a w każdej z nich nasze drużyny z SP37 okazały się być niepokonane. O tym, że nie były to łatwe konkurencje świadczą ilości błędów, jakie na nich popełniano. Sędzią głównym Turnieju był starszy sierżant Karol Augustyniak, który przez wiele lat, z sukcesami, sam rywalizował w tym turnieju.

    Jako główny organizator Turnieju BRD, Szkoła Podstawowa nr 37 w Tychach dziękuje Miejskiemu Centrum Oświaty, Straży Miejskiej i KM Policji za pomoc w organizacji i sędziowanie poszczególnych konkurencji.

    W szczególny sposób dziękujemy za wsparcie sponsorom, którymi były: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tychach, TRANSMARKO Transport Samochodowy, AD SON Transport, BILANS Pracownia Komputeryzacji Przedsiębiorstw, Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach, Tyskie Linie Trolejbusowe Sp. z o.o., NOL TYCHY Agencja Promocyjno-Reklamowa Sp. z o.o.

    Niecodziennym sponsorem okazał się nasz nauczyciel, opiekun starszej drużyny, p. Janusz Wróbel, który będąc koordynatorem organizacji Turnieju sam ufundował po 15 tyś zł dla zwycięskich drużyn (niestety w postaci brykietu przywiezionego z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych – trzeba będzie się nieźle nagimnastykować, aby te pieniążki posklejać).

    Wyniki turnieju - grupa I: SP37, SP7, SP17; grupa II: SP37, SP19, SP23, SP9, SP1, SP3, SP18, SP7, SP17

  • Pamiętamy o naszych rodakach - uroczystości 14 kwietnia 2024

    14 kwietnia 2024  w naszym mieście uczciliśmy naszych rodaków: „My Polacy  jesteśmy  winni  pamięć  wszystkim pomordowanym oraz prawdę o okolicznościach tej zbrodni dokonanej   przez   radzieckiego   okupanta   na   polskich oficerach w kwietniu oraz maju 1940 roku, w ten sposób podkreślamy godność i szacunek dla  naszego Narodu”. Uroczystości zostały zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Lwowa  i Kresów Południowo Wschodnich w Tychach.

    Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 37 wraz z pocztem sztandarowym w składzie: Julia Nawrat, Julia Susz oraz Bartosz Skoczek  wzięli udział w uroczystościach, które rozpoczęły się mszą świętą w kościele  pw. Bł. Karoliny w Tychach. Po mszy odbył się przemarsz pod Pomnik Ofiar Katynia, odśpiewaliśmy hymn „Mazurek Dąbrowskiego” oraz  delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

    Bardzo dziękuję naszym uczniom, za udział w uroczystości i reprezentowanie naszej szkoły.

    M.Czyż

  • Awaria telefonu

    W związku z awarią telefonu stacjonarnego prosimy o kontakt na numer komórkowy 513-032-872

  • Wyjazd do Pałacu Młodzieży

    9 Kwietnia 2024 roku klasa 8b udała się do Katowic do Pałacu Młodzieży na warsztaty z elektrostatyki i robotyki. Programowaliśmy roboty z lego i wykonaliśmy doświadczenia z fizyki. Między innymi tworzyliśmy małe pioruny dzięki generatorowi stałemu. Uczyły nas bardzo miłe panie i bardzo nam się podobało i sądzimy że znajdą się chętni do powrócenia tam.

  • Wielki sukces Alicji!

    Alicja Jęczmyk uczennica klasy 6 d odniosła kolejny sukces! Na Tyskiej Gali Sportu otrzymała Wyróżnienie Prezydenta Miasta Tychy. Ala jest zawodniczką Akademii Tańca D Way of Life.  Bardzo serdecznie gratulujemy! Alu jesteśmy z Ciebie dumni, życzymy kolejnych sukcesów!

  • Konkurs w świetlicy

    W marcu świetlica szkolna zorganizowała konkurs: "Wiosenny lapbook". Konkurs był dedykowany dla uczniów klas 3-5. A oto zwycięzcy konkursu:

    1 miejsce Oliwier Cioska z klasy 4c

    2 miejsce Szymon Cioska z klasy 5c

    3 miejsce Hanna Strzelecka z klasy 3b

    Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Brawo

  • Sukces Aleksa

    W ubiegły piątek w Mediatece odbyło się rozdanie nagród w Międzyszkolnym konkursie "Z językiem angielskim w przyszłość" organizowanym przez TEB oraz Miejską Bibliotekę Publiczną. Trzecie miejsce w tym konkursie zajął Aleks Herla z klasy 8b. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  • Książki

    Serdecznie dziękujemy Rodzicom, Pracownikom naszej szkoły, Uczniom oraz Instytucjom ( Urząd Miasta Tychy, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Iskry, Wydawnictwo Pallotinum, Wydawnictwo Świat Książki oraz Księgarnia Gandalf) za niesamowite, pięknie wydane dary książkowe, które otrzymaliśmy w ostatnim czasie. Są wśród nich lektury, powieści obyczajowe, przygodowe i fantastyczne oraz książki popularnonaukowe. To dla nas ogrom radości. Większość książek już można wypożyczać i zagłębiać się w ich świat. Zapraszamy do biblioteki.

  • Co słychać na języku polskim?

    Co słychać na języku polskim? Czasami język śląski. Czytaliśmy fragmenty „Hobita, abo tam i nazod”, oj kupa śmiechu przy tym była . Zaprosiliśmy na lekcję naszego specjalistę w tej dziedzinie- pana Marcina Melona, który przybliżył nam trudną drogę śląskiego jako języka, a nie gwary. Fest fajnie było i wiemy już, co między innymi znaczy maszkycić.

    Wiemy też, że gdybyśmy chcieli zgłębić naszą wiedzę w tym temacie, to możemy zaglądnąć na stronę Ślązag, a ci którzy czują się już pewnie, mogą sięgnąć po „Komisorza Hanusika” autorstwa M. Melona. Słuchaliśmy też „Darii ze Śląska” i zastanawialiśmy się nad pięknymi porównaniami: „głowa puchnie jak ryż” czy „myśli warczą jak psy”. A oprócz śląskiego sięgamy po klasykę i czasami można u nas usłyszeć sentencje łacińskie. Później je ilustrujemy i wieszamy w naszej korytarzowej galerii „Lingua Latina”, by szybciej wchodziły nam do głowy . Cóż możemy napisać na zakończenie - „absens carens”- „nieobecny traci”.

    Monika Zipser-Kosobucka

  • Przed świętami w świetlicy:

    Świetliczaki z zapałem i wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Nie zabrakło prac plastyczno-technicznych, pogadanek na temat zwyczajów, obrzędów i symboli Świąt oraz innych aktywności, które możemy zobaczyć na załączonych zdjęciach.

  • Lekcja w ogrodzie

    Przedświąteczny czas pełen był różnych wyzwań dla moich uczniów: recytacje wierszy Miłosza, sprawdziany z gramatyki i prace pisemne, więc w środę mogliśmy się trochę pobawić. Uczniowie klas 5c, 6a oraz 6b wyszli ze mną na poszukiwania czekoladowych jajeczek ukrytych w szkolnym ogrodzie . Niektórzy zadbali również o świąteczny klimat, przynosząc pyszne ciasto i domowy chleb. Pogoda dopisała, lekcja na świeżym powietrzu wszystkim poprawiła humor i wprawiła w świąteczny nastrój. Spokojnych Świąt Wszystkim!

    M. Zipser-Kosobucka

  • Wizyta greckich bogów

    Zapraszamy na relację z wizyty greckich bogów i bohaterów w klasie V a. Kto rozpozna większość? Nagroda czeka!

  • Pomagamy...

    Pomaganie to jedna z najpiękniejszych rzeczy , którą możemy dla innych zrobić. No to spróbowaliśmy ... Klasa VI d podczas wielkanocnego kiermaszu charytatywnego.

  • Wyniki konkursu

    Świetlica szkolna zorganizowała konkurs "Wielkanocna pisanka", w którym wzięło udział 31 uczniów.

    A oto nasi zwycięzcy:

    1 miejsce:

    Zofia Kraszewska 1a

    Julia Czarczyńska 2c

    Jakub Majewski 2d

    2 miejsce:

    Zuzanna Urbanek 1b

    Kamila Żychowicz 2e

    Zofia Cituk 2e

    3 miejsce:

    Natalia Apostel 1b

    Oliwia Duży 1c

    Anna Grzesiak 1a

    Wyróżnienia:

    Julian Woliński 1a

    Paulina Gołębiowska 1c

    Liliana Bujłow 1c

    Aleksander Płonka 1c

    Wiktoria Oczkowicz 1d

    Natalia Wojtyłko 1d

    Lena Dziubińska 2b

    Zofia Domino 2c

    Dorota Kojder 2c

    Alicja Kuś 2d

    Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie. Gratulujemy

  • Wyniki konkursu

    Dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w konkursie! Wszystkie prace nas zachwyciły, ostatecznie zwyciężyła praca Lena Cichoń z kl.2d, drugie miejsce zajęła praca Leny Wierzyckiej z kl.2 e, trzecie- Pauliny Gołębiowskiej z kl.1 c.

    Wyróżnione zostały prace Zofii Cituk z kl.2 w oraz Lilianny Bujłow z kl.1 c.

    Serdecznie gratulujemy!

    Karolina Holesz-Antolak, Agnieszka Potucha, Agnieszka Ciereszko

  • Lekcje dla młodszych koleżanek i kolegów

    Emocje związane z Dniem Świętego Patryka już za nami, ale niektórych irlandzkie klimaty zainspirowały na dłużej. Wiktoria, Zosia, Zuzia i Miłosz z 6c postanowili podzielić się swoją wiedzą na temat "Szmaragodwej Wyspy" i z własnej inicjatywy zorganizowali lekcje dla młodszych koleżanek i kolegów. Na zakończenie dostali nawet złoto z garnca pożyczonego od najprawdziwszego leprechauna!

  • Pierwsza pomoc

    Na zajęciach klasa 2a uczyła się udzielać pierwszej pomocy. Rozmawialiśmy, jak sobie radzić w sytuacjach niebezpiecznych, przeprowadzić rozmowę z dyspozytorem pogotowia. Utrwaliliśmy numery alarmowe. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego, uczniowie przećwiczyli układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

  • "Myślenie ma przyszłość"

    Ktoś powiedział, że "myślenie ma przyszłość". Ostatnie tygodnie w bibliotece upłynęły m.in. pod znakiem intensywnego myślenia. A to za sprawą niesamowitych, wcale nie łatwych (za to bardzo kreatywnych) zagadek słowno-plastycznych. Nasze mózgi pracowały na pełnych obrotach. Czasem były w nich splątane kłębki myśli i skojarzeń, czasem coś świtało, niektórzy byli bliscy poddania się, ale najlepszy za każdym razem był moment, gdy ktoś wykrzykiwał: "Aha, już wiem!". Tworzyliśmy rankingi... Mistrzem został Mateusz Anioł z kl. 4a, który najszybciej rozwiązał wszystkie zagadki.

    Wczoraj odwiedziła nas Absolwentka naszej szkoły, tegoroczna maturzystka, z pomocą zagadek sprawdziliśmy, że potrafi logicznie kojarzyć i maturę może pisać, powodzenia .

    Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi z jaronski.pl za udostępnienie zagadek i możliwość niesamowitej nauki przez zabawę.

  • Wyjazd do Teatru Rozrywki w Chorzowie

    W poniedziałek klasy ósme gościły w Teatrze Rozrywki w Chorzowie na spektaklu Pan Tadeusz Muzycznie wg Adama Mickiewicza w wykonaniu Teatru Fabryka Kultury w reżyserii Anny Leśniak.

    Spektakl jest prezentacją poszczególnych fragmentów "Pana Tadeusza", które całkiem zgrabnie opowiadają całość historii przedstawionej w epopei.

    Poszczególne impresje sceniczne są przedstawione w wersji aktorskiej oraz muzycznej.

    Muzyka w spektaklu została skomponowana przez zespoły: Pozyton Sound z Gliwic oraz Music Mahal z Katowic.

    W recenzji spektaklu możemy przeczytać: ”Energetyczne aktorstwo, melodyjne reggae i hip-hopowy pazur!”.

    Atutami spektaklu są osoby znane przez młodzież - znani YOUTUBERZY

    Mikser, Mistrz Motyl - Mateusz Trembaczowski - Grupa Filmowa Darwin, Orki z Majorki.

strona: