Laboratorium Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to program, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 217 200 zł na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego wkształtowaniu irozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania oporządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Pozyskany sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i wramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Relacje i sprawozdania z wykorzystania elementów „Laboratorium Przyszłości”

Z wyposażenia jakie otrzymaliśmy korzystamy na różnorodnych lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych. Z takich sprzętów jak np. głośniki, to nawet codziennie. Trudno o każdym takim przypadku pisać relację. Jednakże zdarzają się takie wydarzenia, którymi chcemy się pochwalić i wtedy powstaje wpis na naszej szkolnej stronie internetowej lub/oraz na szkolnym FB, a odnośniki do takich materiałów tutaj zamieszczamy.

Akademia 11.11

Lekcja z VR:

Akademia 14.10

Zabawa z robotem QOBO

Lekcja Fizyki

Kodowanie

Badamy stan jakości powietrza

Szyjemy na maszynie

Koło geograficzno-turystyczne

Europejski tydzień sportu

Koło geograficzno-tutustyczne

Technika w naszej szkole

Technika w naszej szkole kl.5,6

Technika w naszej szkole_ elementy elektroniki

Kolejna noc w 8f

Pożegnalna wycieczka klasy 8f

W dniach 5-7 czerwca 2023 klasa 8f była na Jurze Krakowsko Czestochowskiej. A co widzieli i co przeżyli
(oczywiście tylko to co cenzura dopuściła do publikacji) zostało pokazane na filmie stworzonym przy pomocy sprzętu pozyskanego w projekcie Laboratorium Przyszłości.

SPRAWOZDANIA

Wrzesien_2022.pdf

pazdziernik2022.pdf

listopad_2022.pdf

grudzien_2022.pdf

styczen_2023.pdf

Luty_2023.pdf

marzec_2023.pdf

Kwiecien_2023.pdf

maj_2023.pdf

czerwiec_2023.pdf

Wrzesien_listopad_2023.pdf

Laboratorium Przyszłości to projekt, który gości w naszej szkole już od roku. Przez cały ten rok przychodziły do szkoły kolejne paczki z różnego rodzaju pomocami unowocześniającymi nasze pracownie lekcyjne i w ogóle naszą szkołę. Od września obecnego roku bardzo zintensyfikowaliśmy wykorzystanie licznego sprzętu jaki dotarł. Najdłużej trwało uruchamianie całej nowej pracowni technicznej oznaczonej numerem 04. Jeszcze pół roku temu był to piwniczny magazyn. Teraz po remoncie, po wykonaniu nowej instalacji elektrycznej i założeniu wentylacji mechanicznej, jest to warsztat do prac ręcznych, gdzie z powodzeniem można tłuc młotkami, używać maszyn elektrycznych i nie przeszkadzać innym w nauce. Coś dla prawdziwych majsterkowiczów. Cieszymy, że naprawdę w naszej szkole powstało Laboratorium przyszłości które pozwoli naszym uczniom rozwijać swoje zdolności manualne. Dla starszych nauczycieli i rodziców to powrót do przeszłości, która kiedyś gościła w szkołach. Dla nowego pokolenia, przywiązanego do foteli i smartfonów, jest to prawdziwą nowością. W ten sposób nasze Laboratorium Przyszłości stało się wehikułem czasu łączącym przeszłość z przyszłością. Oficjalnego otwarcia dokonały panie dyrektorki naszej szkoły Karina Bryja, Bożena Polakowska i Dominika Zbyszowska, a pierwsze zajęcia praktyczne dla klas szóstych poprowadził pomysłodawca tej pracowni Janusz Wróbel.

Zdjęcia z oficjalnego otwarcia pracowni

Nasza pracownia

Wykorzystanie OKULARÓW  na zajęciach języka polskiego przy omawianiu mitów greckich