Regulamin wyjazdów na krytą pływalnię w Tychach

Regulamin_wyjazdow_na_basen.pdf

REGULAMIN  WYJAZDÓW NA KRYTĄ PŁYWALNIĘ W TYCHACH

I  POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Zajęcia na Krytej Pływalni w Tychach organizowane są przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach współorganizatorem jest Miejskie Centrum Oświaty w Tychach w ramach Nauki i doskonalenia pływania klas 3.

2. Nauka/doskonalenie pływania na pływalni stanowi dodatkową ofertę dla uczniów klas 3 Szkoły Podstawowej.

3. Nauka/doskonalenie pływania na pływalni nie odbywa się w ramach obowiązkowych zajęć lekcyjnych.

4. Koszty transportu na i z pływalni pokrywają w całości rodzice/opiekunowie uczniów uczestniczących w zajęciach.

5. Za bezpieczeństwo uczniów ćwiczących w basenie całkowitą odpowiedzialność ponoszą prowadzący zajęcia – instruktor oraz ratownik.

6. W pomieszczeniach pływalni (szatnia) za właściwe zachowanie, porządek i bezpieczeństwo odpowiedzialny jest nauczyciel- opiekun grupy, oraz rodzic/nauczyciel – opiekun grupy.

II  ZASADY ORGANIZACYJNE

1. Uczniowie danej klasy 3 Szkoły Podstawowej uczestniczący w zajęciach nauki/doskonalenia pływania stanowią grupę uczestników zajęć na basenie.

2. Opiekę nad grupą sprawuje nauczyciel i przynajmniej jeden dodatkowy opiekun.

3. Dodatkowym opiekunem grupy może być nauczyciel lub rodzic.

4. Uczniowie zawsze wyjeżdżają na pływalnię ze szkoły i po zajęciach wracają do szkoły.

5. Pod opieką nauczyciela uczniowie parami udają się do autobusu. Jeden z opiekunów idzie na początku grupy, drugi na końcu.

6. Po zajęciach uczniowie wracają autobusem do szkoły. Uczniowie, którzy mają zajęcia lekcyjne w szkole idą na zajęcia, natomiast uczniowie kończący zajęcia udają się do domu lub świetlicy.

III  ZADANIA NAUCZYCIELA

1. Do zadań nauczycieli opiekujących się dziećmi należy:

1. Wypełnienie dokumentów wyjazdowych (karta wycieczki + lista uczestników zajęć na pływalni);

2. Zapoznanie uczestników zajęć z zasadami bezpieczeństwa (zasady przejazdu autobusem, poruszania się po drogach, zachowania na pływalni) oraz nadzorowanie ich;

3. Sprawdzenie stanu liczbowego grupy przed wyruszeniem z każdego miejsca pobytu: szkoła – autobus – pływalnia – autobus – szkoła;

4. Pomoc w przygotowaniu się do zajęć z pływania i w osuszeniu po zajęciach;

5. Wprowadzanie uczniów na zajęcia pływania i przekazanie ich pod opiekę instruktorom pływania oraz ratownikom;

6. Odbieranie uczniów od instruktorów po zakończonych zajęciach i odprowadzenie do szatni;

7. Przypomnienie o zabraniu plecaków/toreb z przyborami na basen przed wyruszeniem z każdego miejsca pobytu: szkoła – autobus – pływalnia – autobus.

1. Nauczyciele nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy pozostawione przez uczniów na pływalni albo w autobusie oraz za wypadki i zdarzenia wynikłe z nieprzestrzegania przez uczniów zasad regulaminu.

IV  ZADANIA OPIEKUNÓW

1. Dodatkowym opiekunem grupy może być wyznaczony przez dyrektora szkoły nauczyciel lub rodzic.

2. Opiekun zapoznaje się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas wyjazdu na pływalnię.

3. Opiekun, podobnie jak nauczyciel, przejmuje odpowiedzialność za bezpieczeństwo dzieci i sprawuje nad nimi opiekę.

4. Nadzoruje przestrzeganie regulaminu przez uczestników ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa.

5. Opiekun współdziała z nauczycielem w zakresie realizacji zadań nauczyciela i pomaga mu w wypełnianiu wszystkich jego zadań.

6. Opiekunowie nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy pozostawione przez uczniów na pływalni albo w autobusie oraz za wypadki i zdarzenia wynikłe z nieprzestrzegania przez uczniów zasad regulaminu.

V  ZADANIA UCZNIÓW – UCZESTNIKÓW ZAJĘĆ

1. Uczestnikiem zajęć jest każdy uczeń klasy 3, jadący na pływalnię.

2. Uczestnicy wypełniają polecenia nauczyciela oraz opiekunów, którzy sprawują opiekę podczas wyjazdu na pływalnię oraz instruktorów pływania i ratowników pływalni.

3. Uczestnicy zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas wyjazdu na pływalnię i bezwzględnie przestrzegają regulaminu.

4. Poruszają się w parach, zgodnie z zasadami podanymi przez nauczyciela i opiekunów.

5. Utrzymują porządek w autobusie, nie spożywają posiłków w autobusie, siedzą na przydzielonych miejscach.

6. Uczestnicy utrzymują porządek w szatni pływalni, odpowiednio korzystają z szafek w szatni oraz pryszniców.

7. Uczestnicy zajęć zachowują szczególne bezpieczeństwo podczas korzystania z pryszniców.

8.  Samodzielnie dbają o swoje rzeczy, biorą odpowiedzialność za ich pakowanie i zabieranie po zajęciach.

9. Podczas pobytu na pływalni, uczniów obowiązują postanowienia Regulaminu Krytej Pływalni w Tychach.