- Dokumenty do pobrania
- Dyrektor - godziny dostępności
- Kalendarz Roku Szkolnego 2024_2025
- Egzamin 8 klasa
- INFORMACJE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
- REKRUTACJA do klas dwujęzycznych
- REKRUTACJA do szkół ponadpodstawowych
- Obiady w szkole (nr konta i umowa obiadowa)
- Stypendia i zasiłki
- Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uczniów
- Ubezpieczenie
- Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych
- Akademia Świadomego Rodzica
- SZCZEPIENIA uczniów w wieku 12-18 lat -przeciw COVID-19
- Ulotka WZW typu A
- odzyskanie hasła do Librusa
- Opieka stomatologiczna
- Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej
- KONKURSY PRZEDMIOTOWE
- KONSULTACJE dla rodziców i uczniów
- Regulamin Konkursu Wiedzy o Teatrze i Dramacie
Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uczniów
Szanowni Rodzice
Od 1 stycznia 2018 r. uczniowie do 16. roku życia mogą darmo podróżować komunikacją miejską w całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, skupiającej 41 miast i gmin centralnej części Śląskiego. Ujednolicono też zasady podróżowania na obszarze obsługiwanym przez trzech organizatorów komunikacji.
Wchodzące w życie z początkiem roku zmiany to efekt powołania w ubiegłym roku metropolii - nowej struktury samorządowej, do której zadań należy m.in. organizacja transportu publicznego. Dzięki porozumieniu trzech organizatorów komunikacji, od 1 stycznia udało się wprowadzić wspólną taryfę, która objęła także Tychy i okolice, dotąd mające odrębny system komunikacji miejskiej.
Jedną z najistotniejszych zmian, obowiązujących od nowego roku na zamieszkanym przez blisko 2,3 mln osób terenie całej metropolii, są bezpłatne przejazdy dla uczniów do 16. roku życia. Podstawą darmowych przejazdów będzie ulga zakodowana w osobistej Śląskiej Karcie Usług Publicznych (ŚKUP) każdego ucznia.
Jednak do czasu wyrobienia kart przez przez dzieci i młodzież bezpłatne przejazdy mogą odbywać się na podstawie ważnej legitymacji szkolnej, potwierdzającej wiek pasażera.
Obecnie trwają prace nad procedurami oraz rozwiązaniami technicznymi, które maksymalnie usprawnią proces wydawania kart ŚKUP.
O szczegółach składania wniosków o kartę ŚKUP dla dzieci i młodzieży oraz możliwościach ich odbioru rodzice zostaną poinformowani przez szkoły po ustaleniu sposobu i terminu przeprowadzenia jednorazowej akcji wyrobienia kart dla wszystkich uczniów tyskich szkół.
Kart ŚKUP nie potrzebują natomiast dzieci do 7. roku życia - w ich przypadku do bezpłatnych przejazdów komunikacją wystarczy oświadczenie opiekuna, dotyczące wieku dziecka.