Aktualności
Dzień Mamy
Wspólne Pasje
Minionego tygodnia w środę 7 maja sześciooosobowa grupa, składająca się z Mai Dziadosz, Kuby Kisiela, Veroniki Koval, Igora Strzopa, Gabrysi Dyc, Oliwii Gabrychowicz, pomogła nauczycielkom, którymi były Musz Małgorzata, Regina Lipecka-Bocheńska oraz Alaksandra Zając, w rozwieszaniu prac i wielu innych rzeczach na ,,Wspólne Pasje. Po skończeniu pracy został przygotowany poczęstunek w formie nagrody.
Zostały zamontowane dzieła naszych młodych artystów: Mai Dziadosz, Kuby Lechowicza, Veroniki Koval, Klary Cichosiępskiej, Anny Czopek, Mateusza i Oliwii Misiak, Pauliny Pakulickiej, Anity Marculi i również Mileny Darul. Starsi, dorośli: Aleksandra Stasica, Agata Cichy, Marzena i Julia Darul, Agata Dreja,Urszula Michta, Halina Dyc oraz montujące wystawę nauczycielki.
Naszą piękną wystawę będziecie mogli obejrzeć w Filii nr 11 Bibliotece Publicznej przy ulicy Kopernika 3, a od 13 czerwca do końca wakacji w bibliotece na ryneczku osiedla K. Zapraszamy!
Niepełnoletni też głosowali w wyborach!
W dniu 8 maja 2025 młodzież naszej szkoły zagłosowała na osoby kandydujące w wyborach prezydenckich.
Działania młodych
W projekcie “Młodzi głosują 2025” uczniowie samodzielnie powołują komisję wyborczą i przeliczają głosy. Ze wsparciem organizatora i nauczycieli-koordynatorów, przez własne doświadczenie uczą się o najważniejszych mechanizmach demokracji. Cała szkoła ma możliwość uczestniczyć w tym wyborczym święcie, uświadamiając młodzieży jak cennym prawem jest prawo wybierania swoich przedstawicieli.
W ramach projektu, uczniowie mieli również możliwość przeprowadzenia bezstronnej kampanii profrekwencyjnej w swoich szkołach. Była to okazja do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności. Ponadto nauczyciele korzystając ze scenariuszy przygotowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, przeprowadzili lekcje o wadze głosu i kompetencjach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wszystko w celu kompleksowego budowania zainteresowania polityką, które zaowocuje obywatelskimi nawykami w przyszłości.
Wyniki wyborów
Frekwencja w Szkole Podstawowej nr 37 w Tychach wyniosła 44%.
Klasy 6 – ok 54%
Klasy 7 – ok 19%
Klasy 8 – ok 47%
Uczniowie zagłosowali w następujący sposób:
BIEJAT Magdalena Agnieszka 15,9%
MENTZEN Sławomir Jerzy 13,5%
ZANDBERG Adrian Tadeusz 9,5%
SENYSZYN Joanna 8,7%
WOCH Marek Marian 8,7%
BRAUN Grzegorz Michał 5,5%
TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 5,5%
NAWROCKI Karol Tadeusz 3,2%
HOŁOWNIA Szymon Franciszek 2,4%
STANOWSKI Krzysztof Jakub 1,6%
MACIAK Maciej 1,6%
BARTOSZEWICZ Artur 0%
JAKUBIAK Marek 0%
Głosy nieważne 23%
Wyniki szkolnych wyborów przeprowadzone zostały przez zespoły uczniowskie pod opieką koordynatora na dedykowaną projektowi platformę przygotowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Na tej podstawie organizator opublikuje ogólnopolskie wyniki. Dzięki temu opinia publiczna może poznać poglądy młodzieży, która wkrótce uzyska prawa wyborcze i będzie współdecydować o wyglądzie polskiej sceny politycznej. Ogólnokrajowe wyniki szkolnych symulacji wyborów w projekcie “Młodzi głosują 2025” będzie można znaleźć na platformie Młodzi głosują od 20 maja.
M.Sułecka-Czyż koordynator projektu „Młodzi głosują 2025” w Sp nr 37 oraz uczniowie Julia, Emilka i Kacper.
Dziękujemy za udział 😊
Dzień Bibliotekarza i Dzień Unii Europejskiej w naszej Świetlicy!
W zeszłym tygodniu świętowaliśmy podwójnie – z okazji Dnia Bibliotekarza oraz Dnia Unii Europejskiej. Było kreatywnie, kolorowo i edukacyjnie! Dzieci z naszej świetlicy przygotowały piękne prace plastyczne, wykazały się pomysłowością i świetną zabawą
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!
Znawca lektur
28 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Bieruniu odbyła się 13 edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczego "Znawca lektur" , w którym udział wzięła trzyosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie: Ewa Górowska i Hania Łaski z kl. 8d oraz Hania Rzeszutko z kl. 8b.W tegorocznym turnieju wzięło udział 14 trzyosobowych drużyn z powiatu bieruńsko-lędzińskiego i tyskiego. Konkurs składa się z części literackiej, filmowej i plastycznejNasza drużyna dzielnie zmagała się z tymi zadaniami, radząc sobie bardzo dobrze, tylko… jak mówią same uczestniczki- czasu na wykonanie zadań było za mało…
Była to doskonała okazja do przypomnienia sobie wielu lektur przed egzaminem, który już z kilka dni…
Ekosystem w słoiku
Klasa 8b umiliła (umaiła ) dzisiaj uczniom korytarz między salami 214 i 216 swoimi dziełami sztuki. W ramach projektu z biologii uczniowie stworzyli ekosystemy w słoikach
Gratulacje dla Emilii Lewandowskiej z klasy 6c!
Z ogromną dumą informujemy, że nasza uczennica, Emilia Lewandowska, otrzymała 6 maja prestiżową Nagrodę Prezydenta Miasta Tychy podczas Tyskiej Gali Sportu!
Emilia została uhonorowana za swoje imponujące osiągnięcia sportowe – została zgłoszona jako multimedalistka Mistrzostw Polski Juniorów oraz reprezentantka kadry narodowej. To wyjątkowe wyróżnienie potwierdza jej ogromny talent, ciężką pracę i sportową pasję.
Emilio – jesteśmy z Ciebie dumni! Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne medale!
Debiut pełen emocji i... sukcesu!
Z ogromną dumą ogłaszamy, że nasza szkolna grupa taneczna Art Team zadebiutowała na XXXII festiwalu twórczości dzieci i młodzieży i od razu stanęła na podium!
W swoim pierwszym występie dziewczyny sięgnęły po 3. miejsce, prezentując niezwykły układ taneczny z kwiatami, który poruszył serca widzów i jury. W swojej kategorii dziewczynki rywalizowaly z 10 zespołami.
Trenerem i choreografem dziewczynek jest Pani Klaudia Zielinska.
Tańczyły do utworów Sanah i Agnieszki Osieckiej, łącząc poezję i emocje z pięknem ruchu.
To dopiero początek ich artystycznej drogi — ale jaki początek!
Brawo, Art Team!
I kolejny raz mamy laureatów konkursu!
8.04.2025 dwóch uczniów Karol Sztajnowski i Szymon Waskiewicz z klasy 8b pod opieką pani Agnieszki Stasicy pojechało na przesłuchania konkursowe do Zespołu Szkół nr 1 w Tychach w ramach IV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Spotkanie z twórczością wielkich polskichbpoetow i pisarzy". Podczas wydarzenia prezentowali fragmenty prozy Zofii Kossak-Szczuckiej- Szatkowskiej oraz poezję Zygmunta Jana Rumla.
24.04.2025 roku zaproszeni zostaliśmy na ogłoszenie wyników, wręczenie nagród wraz z prezentacją sceniczną laureatów.
Karol Sztajnowski zdobył II miejsce,natomiast Szymon Waśkiewicz III miejsce. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Projekt "Znani i lubiani z AI"
Jak połączyć czytanie książek (ze zrozumieniem) ze sztuczną inteligencją? Wydaje się niemożliwe? A jednak. W szkolnej bibliotece od marca realizujemy projekt "Znani i lubiani z AI". Skąd wziął się pomysł? Wszystko przez Dorotkę i Dominika, którzy podarowali nam serię książek o znanych postaciach z historii. Czytaliśmy je z zaciekawieniem i pomyśleliśmy, że chcielibyśmy ich spotkać, posłuchać... . I tak m.in. na podstawie książek z serii "Moi bohaterowie" powstały... zobaczcie sami.
A jeśli chcecie więcej, to zaglądnijcie tutaj: https://tiny.pl/b0trqhvg.
Galeria będzie się powiększać, chętne osoby zapraszamy do współpracy.
ZEBRANIA Z RODZICAMI 8.05.2025
Klasy 1-3
16:00 – zebrania i konsultacje z wychowawcą
Klasy 4-7
16:30 – zebrania i konsultacje z wychowawcami
Klasy 8
17:00 – 17:30 (w auli szkolnej) spotkanie z pracownikiem PPP dotyczące dalszej drogi kształcenia
17:30 zebrania klasowe i konsultacje z wychowawcą
234 lata od uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Witaj, majowa jutrzenko… Minęły 234 lata od uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej ustawy zasadniczej w Europie,a drugiej w świecie.
W naszej szkole uczciliśmy Święto Konstytucji 30 kwietnia. W każdej klasie pojawili się tego dnia specjalni goście – orszak królewski z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim na czele, który zmierzał z Zamku Królewskiego do Katedry św. Jana, aby zaprzysiąc konstytucję.
Bieg z hymnem
30 kwietnia pierwszaki zebrały się na dziedzińcu szkolnym ubrane w biało-czerwone stroje. Najpierw razem z Panią Dyrektor i wychowawczyniami odśpiewali hymn Polski. Po oficjalnym rozpoczęciu nastąpiła rozgrzewka i start Biegu Biało-Czerwonego Uczniowie biegnąc okolicznymi uliczkami pokonali 550 metrów To był wyjątkowy dzień
„Puść mnie matko do powstania”- Konkurs wiedzy o Powstaniach Śląskich.
25 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs wiedzy o Powstaniach Śląskich. W tym roku była to X edycja konkursu. Główną ideą naszego konkursu jest zachęcanie wszystkich do poznania dziejów naszej małej ojczyzny. W konkursie uczestniczyły drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe nr 5,7,10,18,36,37, 40 z Tychów oraz Szkoła Podstawowa w Kobiórze.
Zmagania konkursowe zakończyły się następująco:
I miejsce zajęła drużyna z SP 36
II miejsce zajęła drużyna z SP 7
III miejsce zajęła drużyna z SP 10
W przerwie pomiędzy rundami konkursu uczniowie zostali zapraszani do zabawy czy potrafią „godać po śląsku….”. Był to konkurs indywidualny, nie punktowany a nagrodą były bombony.
Przed ogłoszeniem wyników zaprosiliśmy wszystkich naszych gości do Izby Regionalnej na spotkanie z Panią Jolantą Michtą.
Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy ponownie za rok.
Małgorzata Sułecka-Czyż, Barbara Czarnynoga i Aleksandra Zając.
XXVI Rajd Wiosenny na Jurę
W sobotę 26.04. grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w Rajdzie Wiosennym organizowanym przez PTTK oddział Tychy. Na Jurze podziwialiśmy skałki wapienne, zwiedziliśmy jaskinię, braliśmy udział w konkursach (zdobyliśmy I miejsce w Konkursie Wiedzy Medycznej), ale przede wszystkim dobrze i wesoło spędziliśmy czas - miło się chodzi w dobrym towarzystwie.
#PttkTychy
Autobus z AI na pokładzie!
Przez cały maj po tyskich drogach kursuje wyjątkowy autobus linii 254/2 o numerze bocznym 378, który zmienia codzienną podróż w prawdziwą sztukę edukacji i technologii!
W jego wnętrzu możecie podziwiać niezwykłą wystawę prac naszych uczniów – “Lalki literatów”, czyli kreatywne portrety znanych pisarzy i poetów, wygenerowane z pomocą sztucznej inteligencji ChatGPT.
To efekt lekcji języka polskiego prowadzonych przez panią Monikę Zipser-Kosobucką, która pokazała, jak nowoczesna szkoła może łączyć klasyczną literaturę z nowoczesną technologią.
Dziękujemy PKM Tychy Sp z o. o. za kolejną współpracę i NOLTYCHY.plchy za wysokiej jakości wydruki!
Wsiądźcie do autobusu 378 i zobaczcie, jak uczniowie nadają nowy wymiar twórczości literackiej – z pomocą AI!
Sukces naszej drużyny w Turnieju BRD!
23 kwietnia braliśmy udział w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na szczeblu rejonowym, który odbył się w Katowicach. Nasza starsza grupa spisała się rewelacyjnie, zdobywając I miejsce!
Z dumą informujemy, że drużyna w składzie:
Dominik Jagniątkowski z klasy 6a
Kacper Ślefarski z klasy 8b
Miłosz Dulski z klasy 7d
awansowała do etapu wojewódzkiego i już wkrótce będzie reprezentować nasz rejon w dalszych zmaganiach.W turnieju wzięła udział również drużyna młodsza, która dzielnie walczyła, jednak tym razem zabrakło odrobiny szczęścia. Mimo to jesteśmy bardzo dumni z ich zaangażowania i ducha rywalizacji. To dla nich cenne doświadczenie i świetny krok w stronę kolejnych sukcesów!
Gratulujemy obu drużynom i trzymamy kciuki za etap wojewódzki!
W Bajce Pana Kleksa
Klasa 3c wybrała się w podróż wypełnioną wspólną zabawą, odkrywaniem świata, poszukiwaniem wskazówek i rozwiązywaniem zagadek. Odwiedziła niezwykły świat Pana Kleksa.
„Sztuczna inteligencja. Sprzymierzeniec czy wróg?”
W czwartek kl. 4a,4c,8d i 8e wzięły udział w Lekcji multimedialnej „Sztuczna inteligencja. Sprzymierzeniec czy wróg?”.
Uczniowie podczas lekcji:poznali historię sztucznej inteligencji,dowiedzieli się, co to jest deepfake i spoofing, czyli fałszowanie głosu i dźwięku za pomocą AI,odkryli niezwykłe zastosowania AI w różnych dziedzinach od medycyny przez rozrywkę, poznali sposoby, w jaki sposób chronić się przed nadużyciami wykorzystującymi systemy AI oraz poznali przykłady wykorzystania AI w życiu codziennym.
W drugiej części spotkania odbyła się projekcja filmu „Lars jest Lol”, który poruszał temat przyjaźni, tolerancji i wybaczania.
Klasa 8e na webinarze
Uczniowie klasy 8e wzięli udział w webinarze pt. "Po co nam banki". Był to kolejny już webinar dla klas ósmych w ramach akcji Bakcyl, zorganizowany przez
Fundację Warszawski Instytut Bankowości. Dowiedzieliśmy się, skąd wzięły się banki, kim byli pierwsi konwojenci oraz jakie funkcje pełnią banki w dzisiejszym świecie. To była cenna lekcja o finansach i historii, która na pewno zaprocentuje w przyszłości!
Archiwum Aktualności