Noc z 22 na 23 listopada klasa 3e pod opieką pani Barbary Norek oraz Karoliny Holesz-Antolak spędziła w szkole. Dzieci m.in. samodzielnie przygotowały posiłek przy użyciu sprzętu z #laboratoriówprzyszłości, zwiedzały najmroczniejsze zakamarki szkoły, wzięły udział w pidżama party czy oglądały bajkę. Nocka w szkole to nie tylko świetna zabawa czy doskonały sposób na integrację klasy, ale również nauka samodzielności i budowanie wiary we własne siły
Noc w szkole
Mistrz Tabliczki Mnożenia
22 listopada w naszej szkole został zorganizowany konkurs Mistrz Tabliczki Mnożenia. W konkursie brali udział uczniowie klas 3-5, którzy sprawdzali swoją wiedzę odpowiadając na pytania w aplikacji Kahoot. Uczniom, którzy nie mieli swojego telefonu oraz mieli problem z obsługą aplikacji chętnie pomagali starsi koledzy z klas 7 i 8. Walka była bardzo emocjonująca, a uczestnicy skupieni i zmotywowani do samego końca. Po serii 30 pytań na podium znaleźli się:
Klasy III
I miejsce: Antoni Średniawa
II miejsce: Aleksandra Gaszka
III miejsce: Hanna Kaźmierczyk
Klasy IV
I miejsce: Wojciech Chrząścik
II miejsce: Hanna Strzelecka
III miejsce: Aleksander Kramarczyk
Klasy V
I miejsce: Adrian Konieczny
II miejsce: Jan Kisiel
III miejsce: Paweł Czarnecki
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i serdecznie gratulujemy!
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
15 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Klasy 4a i 4b na lekcji matematyki utrwalały znajomość tabliczki mnożenia poprzez gry, zabawy i ciekawe zadania. Uczniowie chętnie rywalizowali ze sobą w układaniu wieży z kubeczków oraz szukaniu pasujących do siebie par klocków. Każdy wylosował też dla siebie sekretną wiadomość, którą rozszyfrował za pomocą tabliczki mnożenia.
Szkoła? Bajka?
Szkoła to nie bajka, zwłaszcza gdy za parę miesięcy czeka Cię ważny egzamin. Ale są takie dni, gdy szkolne korytarze wyglądają bardziej bajkowo niż zwykle. Wczoraj uczniowie naszej szkoły przebrali się za postaci z bajek, lub swoich idoli. Potraficie rozpoznać wszystkich na zdjęciach?
Lekcja fizyki
Czy fizyka może być ciekawa? Oczywiście! Tylko spójrzcie na naszych ósmoklasistów, którzy na lekcji fizyki budowali obwody elektryczne korzystając ze sprzętu z projektu Laboratoria Przyszłości.
Nasi Nauczyciele nominowani w prestiżowej nagrodzie DZ
Bezpieczeństwo na drodze
15 listopada klasa 1d wybrała się na zajęcia warsztatowe „Bezpieczeństwo na drodze” do tyskiego WORDu. Uczniowie najpierw mieli okazję zobaczyć krótkie filmiki dotyczące prawidłowego poruszania się po drodze oraz potrzeby zakładania odblasków. Później mogli „przechodzić” przez pasy w różnych sytuacjach: przy sygnalizacji świetlnej, bez sygnalizacji i we mgle - to było duże wyzwanie, ale wszyscy świetnie się spisali. Na koniec zajęć dzieci mogły pobawić się na dywanowej drodze
19 dni przeciwko przemocy
15 listopada uczniowie włączyli się w kampanię "19 dni przeciwko przemocy". Założyli pomarańczowe stroje, ponieważ był to kolor kampanii. Niektórzy z dumą nosili tegoroczne hasło w postaci hasztagu #Ej to nie jest żart! To jest przemoc.
Lekcja geografii w terenie
Rozpoznajemy skład gatunkowy naszego lasu. Dzięki prostej aplikacji możemy przekonać się, że podręcznikowe grądy i olsy są w naszym sąsiedztwie.
Klub Kibica
W niedzielę 17 listopada, późnym popołudniem grupa 33 uczniów naszej szkoły w ramach Klubu Kibica wybrała się na mecz koszykówki GKS Tychy - Politechnika Opolska pod opieką Pani Ani Kozak i Pani Moniki Danielak. Celem spotkania był kulturalny doping naszej drużyny oraz rozwijanie zainteresowań uczniów różnymi formami aktywności fizycznej. Nasze kibicowanie przyniosło efekt i tyska drużyna pokonała w czterech kwartach zespół z Opola. Na koniec udało nam się zrobić wspólne pamiątkowe zdjęcie z drużyną GKS Tychy. Bardzo nam się podobało takie spędzanie czasu wolnego więc za niedługo wybieramy się na kolejny mecz, ale tym razem zdecydujemy się na inną dyscyplinę sportową.
Mistrz pięknego czytania
- 12
Dzisiaj, 20 listopada uczniowie klas 2 i 3 zmierzyli się w konkursie czytelniczym "Mistrz pięknego czytania" z niełatwymi tekstami naszego patrona Kornela Makuszyńskiego. Czytali pięknie zatrzymując się na znakach przestankowych, akcentując zdania pytające i wykrzyknikowe oraz modelując głos tak, że nastrój utworu od razu mogliśmy usłyszeć.
Na koniec Jury ogłosiło laureatów:
Klasy 2:
Miejsce I: Marcel Sojda, kl. 2c
Miejsce II: Zuzanna Urbanek, kl. 2b
Miejsce III: Tymoteusz Matlak, kl. 2a
Wyróżnienie: Stanisław Ryło, kl. 2d
Klasy 3:
Miejsce I: Filip Knop, kl. 3a
Miejsce II: Dorota Kojedr, kl. 3c
Miejsce III: Maja Gucwa, kl. 3b
Wyróżnienie: Dorota Grzegorczyk, kl. 3c, Zofia Wiśniewska, kl. 3d.
Serdecznie gratulujemy :-).
Wycieczka 5b i 5c
7 listopada klasy 5b i 5c wraz z wychowawczyniami panią Sylwią Kulak – Książczyk i panią Małgorzatą Sułecką – Czyż udały się na wycieczkę do Egzotarium w Sosnowcu. Na początku naszej wycieczki przywitał nas pan przewodnik, który oprowadził nas po całym Egzotarium i opowiedział o różnych gatunkach roślin i zwierząt. Zwiedziliśmy strefę tropikalną gdzie zobaczyliśmy roślinyz Afryki, Australii, Azji i Ameryki. Następnie przeszliśmy do strefy śródziemnomorskiej i pustynnej, która zachwyciła nas różnymi rodzajami kaktusów. Dowiedzieliśmy się, że najbardziej kłujące kaktusy to wcale nie te, które mają największe kolce 😊W Egzotarium na samym dole budynku zobaczyliśmy bardzo duże akwaria i różne gatunki ryb, naprawdę warto pojechać i zobaczyć. W dalszej części Egzotarium zobaczyliśmy żółwie, żaby, pająki i oczywiście węże. Po obejrzeniu wystaw klasy 5b i 5c miały warsztaty, które dotyczyły węży egzotycznych i rodzimych. Dowiedzieliśmy się jakie gatunki węży żyją w Polsce, a jakie na innych kontynentach. Poznaliśmy cechy węży egzotycznych i rodzimych. Pan który prowadził warsztaty zdradził nam, że od wielu lat jest pasjonatem węży. Po obejrzeniu wielu fascynujących zwierząt, ryb i roślin uczniowie kupili pamiątki, które będą im przypominały o naszej wycieczce. Na koniec przed odjazdem do Tychów udaliśmy się do znanej restauracji 😊gdzie zjedliśmy posiłek i wróciliśmy do domu. Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczniów był to fajny czas, edukacja połączona z integracją.
M.Sułecka - Czyż
Projekt geograficzny "Gleby jadalne"
Jak zapamiętać jaka skala macierzysta buduje glebę? Może będzie łatwiej jeśli biszkopt okaże się piaskowcem, ciasteczka maślane lessem a zmiażdżone oreo gliną? Próbujemy na geografii. Dziękuję moim uczniom za wspaniałe profile glebowe wykonane na lekcji
Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
13 listopada klasa 1d celebrowała obchodzony w listopadzie Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Uczniowie przygotowali kolorowe kanapki z dużą ilością warzyw i ulubionymi dodatkami. Uczniowie mieli także możliwość skosztować warzyw i past do smarowania, których wcześniej nie znali to był pyszny dzień
„Marshmallow challenge”
Za nami konkurs „Marshmallow challenge” skierowany do kas 8, którego celem było sprawdzenie wykształconej podczas zajęć doradztwa zawodowego umiejętności współpracy, zdrowej rywalizacji, tolerancji i akceptacji, a także umiejętności komunikacji, wzajemnego zaufania i szacunku. Sponsorem nagród była Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Podstrefa Tyska, która objęła patronat honorowy nad konkursem.
"Dzieci z Bullerbyn"
14.11.24 klasa 4c wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Stasica udała się do nowo wyremontowanego Teatru Malego w Tychach na przedstawienie pt. "Dzieci z Bullerbyn". Perypetie sześciorga małych bohaterów zaprezentowały dzieci wyłonione w drodze castingu, a następnie uczestniczące w warsztatach teatralnych, prowadzonych przez panią Annę Białoń – edukatorkę teatralną i reżyserkę tego przedstawienia. Jednym z uczniów był Karol Jasiński z 4c wlasnie. Świetnie sobie poradził z tak trudnym wyzwaniem,jakim był występ przed tak liczną publicznością oraz przed kolegami i koleżankami z klasy. Podczas spektaklu przenieśliśmy się w świat radosnego dzieciństwa, co tylko nas utwierdziło w przekonaniu, że w dzisiejszych czasach tak ważne są przyjaźń i otwartość na potrzeby drugiego człowieka.
Fabryka Robotów i Zamek w Mosznej kl.6c i 6b
To była wyjątkowa wycieczka pełna emocji i nauki! Nasza wizyta w fabryce robotów zafascynowała wszystkich – mogliśmy zobaczyć, jak powstają zaawansowane maszyny przyszłości. Następnie przenieśliśmy się w czasie do zamku w Mosznej, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach „Dotyk historii”. Strzelanie z łuku, bitwa na miecze, lekcja kaligrafii i przebieranie się w stroje z epoki sprawiły, że poczuły się jak prawdziwi rycerze i damy dworu. To niezapomniane doświadczenie, które połączyło nowoczesność z magią przeszłości!
Konkurs Geograficzny "Ziemia z dyni"
Z ogromna radością informujemy o wynikach II Szkolnego Konkursu Geograficznego Ziemia z dyni:
I miejsce Piotr Odrobina z klasy 7d
II miejsce Milena Darul z klasy 7c
III miejsce Karolina Kadela i Paulina Pakulnicka z klasy 5d
Wybór był niezwykle trudny, każda dynia przepiękna i wykonana w nietypowy sposób. W galerii można obejrzeć prace wykonane przez uczniów. Do przedstawienia globu uczniowie wykorzystali farby, dłutka, plastelinę, bibułę, orzechy i wiele, wiele innych materialów. Inwencja twórcza zaskakiwała. Do oceny pracy i wyłonienia tych najbardziej oryginalnych poprosiłam ośmioro uczniów z różnych klas.
Dziękujemy wszystkim za chęci i poświęcenie swojego czasu. Każdy uczestnik otrzymał 3 punkty z zachowania.
Dzień Niepodległości w Tychach - 11 listopada 2024
11 listopada 2024 świętowaliśmy obchody 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 37 wraz z pocztem sztandarowym w składzie: Joanna Szendrak, Natalia Panek oraz Krzysztof Popiel wzięli udział w miejskich uroczystościach, które rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Krzysztofa. Po mszy odbył się przemarsz ul. kard. S.Wyszyńskiego i Al. Niepodległości pod Pomnik Niepodległości przy Urzędzie Miasta Tychy. Pod Pomnikiem Niepodległości został odśpiewany hymn „Mazurek Dąbrowskiego” oraz poszczególne delegacje złożyły kwiaty.
Bardzo dziękuję naszym uczniom, za udział w uroczystości i reprezentowanie naszej szkoły.
M.Czyż
Mam biało-czerwone serce
Mam biało-czerwone serce!!!11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.Zamiast ponurej i szarej jesieni listopadowe dni przyniosły nam wolność.Nasze państwo się odrodziło. W tym roku obchodzimy 106 rocznicę tego wydarzenia.
W piątek uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole.Punktualnie o godzinie 11.11 - wszyscy razem odśpiewaliśmy hymn.Od samego rana uczniowie odświętnie ubrani, z przypiętymi kokardami narodowymi szukali zagadkowych kartek, chętni mogli wykonać sobie zdjęcie na tle specjalnie przygotowanej ścianki.Mogliśmy też podziwiać piękne udekorowane drzwi do sal lekcyjnych, które kilka dni wcześniej klasy ozdobiły własnoręcznie wykonanymi symbolami narodowymi.Ze względu na bardzo wysoki poziom prac uczniowskim, z trudem udało nam się wyłonić zwycięzców na najpiękniej ozdobione drzwi. Stwierdziliśmy, że wszystkie klasy zasługują na wyróżnienie i dlatego postanowiliśmy, że1 miejsce zdobyła klasa 8e2 miejsce ex equo klasy 3e, 4b, 4c3 miejsce - pozostałe klasy.
Archiwum Aktualności