Regulamin korzystania z szatni szkolnej

Regulamin_korzystania_z_szatni_szkolnej.pdf

Regulamin korzystania z szatni szkolnej

1. Z szatni korzystają wyłącznie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 37 w Tychach, rodzice uczniów (prawni opiekunowie, krewni) nie schodzą do szatni.
  2. W sytuacjach wyjątkowych, w razie wystąpienia problemu, rodzice (prawni opiekunowie, krewni) mogą zejść do szatni, po uprzednim zapytaniu o zgodę pracownika szkoły pełniącego dyżur w okolicy zejścia do szatni.
  3. Szatnia jest czynna w godzinach zajęć, zgodnie z planem pracy Szkoły.
  4. Uczniowie na 10 minut przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych schodzą do szatni w celu pozostawienia w szafkach odzieży wierzchniej i zmiany obuwia (wszystkich uczniów obowiązuje zmiana obuwia).
  5. Po zakończeniu lekcji uczniowie schodzą do szatni, gdzie możliwie jak najszybciej przebierają się i niezwłocznie szatnię opuszczają.
  6. Uczniowie mają obowiązek kulturalnego i bezpiecznego zachowywania się w szatni, zachowania porządku i poszanowania cudzej własności.
  7. Uczniowie mają obowiązek bezwzględnego podporządkowania się poleceniom nauczyciela pełniącego dyżur w szatni lub pracownika obsługi.
  8. Zabronione jest przesiadywanie w szatni, bieganie w niej, urządzanie zabaw, bójek, używanie urządzeń elektronicznych, spożywanie posiłków oraz inne niepożądane zachowania opisane
    w Statucie i Regulaminie Szkoły. Ponadto zabrania się schodzenia uczniów do szatni w trakcie przerw między lekcjami do swoich szafek np. w celu przepakowania plecaka lub wymiany książek, uczniowie powinni to robić po przyjściu do szkoły.
  9. W trakcie trwania zajęć lekcyjnych zabronione jest schodzenie do szatni, za wyjątkiem sytuacji szczególnych, np.: zwolnienie ucznia z części zajęć przez rodzica, wyjście na konkursy, zawody, itp.
  10. Każdemu uczniowi przydzielona jest w szatni jedna zamykana na klucz szafka, za której zawartość i stan ponosi pełną odpowiedzialność..

1. Uczniowie nie mogą udostępniać przydzielonej szafki innym uczniom, a także zamieniać się szafkami. Próby otwieranie szafek innych uczniów będą traktowane jako naruszenie cudzej własności.
  2. Za pozostawione w szatni lub szafce rzeczy Szkoła nie ponosi odpowiedzialności.
  3. Zabrania się umieszczania wewnątrz i na zewnątrz szafki napisów, rysunków, naklejania czegokolwiek oraz innych działań pozostawiających trwały ślad. Za ewentualne zniszczenia finansowo odpowiadają rodzice lub opiekunowie prawni uczniów. Wszelkie zniszczenia powinny być zgłaszane pracownikom Szkoły.
  4. Klucze do szafki uczniowie otrzymują we wrześniu lub w momencie udostępnienia szatni uczniom i podlegają one zwrotowi przed ukończeniem roku szkolnego. Szafkę należy uprzednio uprzątnąć.
  5. Za zagubiony klucz do szafki finansowo odpowiadają rodzice ucznia lub jego prawni opiekunowie. W takiej sytuacji należy pobrać zapasowy klucz na woźniówce i go dorobić.
  6. Wszelkie sprawy nieujęte w niniejszym regulaminie będą każdorazowo, indywidualnie rozpatrywane przez Dyrektora Szkoły.
  7. Wszyscy uczniowie zobowiązani są do przestrzegania niniejszego Regulaminu. Wobec ucznia łamiącego zasady określone w Regulaminie zostaną wyciągnięte konsekwencje przewidziane w Statucie Szkoły.