Kochani, życzymy wszystkim udanych, pełnych przygód i nowych przyjaźni wakacji. Pamiętajcie o bezpieczeństwie nad wodą, w lesie, w górach, na rowerach, kajakach, rolkach i hulajnogach :-). Korzystajcie ze słonka, zbierajcie kwiaty, muszelki i kamyki, biegajcie, skaczcie i pływajcie, przeczytajcie dobre książki, rozwijajcie wyobraźnię. Widzimy się we wrześniu.
Znowu są wakcje
PRZETARG na dostawę sprzętu komputerowego do pracowni
Zawiadomienie_o_wyniku_postępowania_o_udzielenie_zamówienia
_publicznego.pdfZałacznik-nr-1-opis-przedmiotu-zamowienia-opis-oferowanego-towaru-pn-20-2018-dop-a.doc
Załacznik_nr_2_-_formularz_oferty.doc
Załacznik_nr_3_do_SIWZ_oświadczenia.do
Załacznik_nr_4_do_SIWZ_-_oświadczenia.doc
Załacznik_nr_5_do_SIWZ_oświadczenie.doc
Załacznik_nr_6_do_SIWZ_-_umowa.doc
Załacznik_nr_7_do_SIWZ_-_klauzula_informatyczna.doc
Informacja_z_otwarcia_ofert.pd
Projekty czytelnicze
W II półroczu roku szkolnego 2018/19 braliśmy udział w 2 ogólnopolskich projektach czytelniczych organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej: "PoczytajMy" oraz "Czytam sobie". Pierwszy projekt kierowany był do nieco starszych a drugi do najmłodszych uczniów. Udział w projektach był dla nas rozwijającą przygodą z książką i drugim człowiekiem. Dzięki niemu szkolna biblioteka wzbogaciła się także o 25 książek dla najmłodszych, które będzie można wypożyczać już we wrześniu.
Pożegnanie absolwentów
Pamiętny dzień 19 czerwca 2019r. Wyjątkowe zakończenie roku szkolneg o- odchodziły ostatnie klasy gimnazjalne i pierwszy rocznik klas 8. Duszny, czerwcowy dzień… pełna uczniów, rodziców i nauczycieli aula… Wyczuwa się lekkie zdenerwowanie, napięcie, podekscytowanie… Każdy chyba zdaje sobie sprawę z wyjątkowości sytuacji… Zaczęło się od wręczenia nagród książkowych, świadectw z wyróżnieniem najlepszym uczniom klas ósmych i trzecich gimnazjum, listów gratulacyjnych rodzicom. Po tych ważnych chwilach przyszła pora na przygotowaną przez kilku nauczycieli niespodziankę dla absolwentów- a mianowicie wykonanie piosenki pożegnalnej. Stres był duży, ale chyba daliśmy radę . Tradycją jest też wręczenie statuetki Absolwent Roku. To zawsze podniosła i uroczysta chwila. W tym roku zostały nimi- Luiza Szczotka ze szkoły podstawowej i Aleksandra Jarosz, uczennica gimnazjum. Podziękowaliśmy również rodzicom, którzy wspierali nauczycieli i uczniów w różnych przedsięwzięciach, zawsze byli gotowi nieść pomoc, wykazywali się zrozumieniem i otwartością na to, co było przedmiotem naszych działań. W części artystycznej obejrzeliśmy występ zespołu teatralnego „Bez sceny” i jego „Bajkę meksykańską o miłości i szaleństwie” przygotowaną przez p. K. Rasińską. Potem nastąpiły słowa pożegnania absolwentów, podziękowania rodziców: p. Moniki Włodarczyk- Lauer i p. Zygmunta Puka. Nasze spotkanie zakończyła p. dyr. Karina Bryja kierująca słowa do wszystkich absolwentów. Drodzy uczniowie! Życzymy Wam powodzenia w życiu zarówno szkolnym jak i osobistym!
I tak będę szedł, choć drogi szmat
Choć z każdym dniem wciąż przybywa lat
Dopóki sił wystarcza by
Z tej ziemi pył zamienić w sny
A żeby śnić, ja muszę iść
Mą własną drogą…
Wieczór teatralny
10 czerwca odbyła się kolejna edycja Wieczoru Teatralnego. Zostały zaprezentowane dwa przedstawienia przygotowywane w naszej szkole tym roku szkolnym- „Dziady” przygotowane przez zespół „Alua „ prowadzony przez panie B. Rumińska-Kulik i H. Adamczewską- Wierzchołek oraz „Bajka meksykańska o miłości i szaleństwie” przygotowana przez zespół teatralny „Bez sceny” prowadzony przez panią K. Rasińską. Dziękujemy członkom obu zespołów za ich występy.
Dzień Matki i Ojca
14 czerwca 2019 roku miała miejsce kolejna odsłona Dnia Matki i Ojca. Tym razem była ona wyjątkowa- bowiem przygotowana przez uczniów odchodzących klas gimnazjalnych. Kiedy panie M. Danielak i K. Rasińska przed laty zainicjowały tę imprezę, nie przypuszczały, że będzie się ona cieszyła taką popularnością. W tym roku było to swoiste pożegnanie obu pań ze swoimi zespołami. Jak co roku wysoki poziom wykonawców sprawił, że zgromadzeni goście nie szczędzili pochwał i słów uznania. A pokazaliśmy: „Bajkę meksykańską o miłości i szaleństwie” przygotowaną przez zespół „Bez sceny” prowadzony przez p. Krystynę Rasińską, występy zespołu „Strefa” prowadzonego przez p. Monikę Danielak. Usłyszeliśmy piękne piosenki w wykonaniu naszych zdolnych uczennic: Oli Kuras, Mai Targosz, Julki Mazur oraz… niespodziankowy duet Julii ze swoją siostrą, Natalią, naszą absolwentką. Zobaczyliśmy tez niezwykły duet taneczny Julii Mazur i Wiktorii Lipińskiej. Niespodzianką dla nas obu był występ dziewcząt z zespołu „Bez sceny” z kilkoma koleżankami z kl. 3b , które dla swoich rodziców przygotowały występ wokalno- taneczny do piosenek zespołu ABBA. Były łzy wzruszenia rodziców, uczniów i nas, nauczycielek…
Z całego serca dziękujemy naszym niezwykle zdolnym uczennicom! Życzymy im pięknych chwil w swoich nowych szkołach i kolejnych sukcesów.
Uroczyste zakończenie roku szkoilnego 2018/19
Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19 wedługg harmonogramu:
8.00 uroczyste zakończenie na auli dla uczniów klas 8 i G_3
9.30 uroczyste zakończenie na świetlicy dla uczniów klas 3a SP i 3b SP
9.00 – rozdanie świadectw w salach
203 - 7a
205 - 7b
207 - 7c
210 - 8a
211 - G_3d
214 - G_3c
216 - G_3a
217 - G_3b
219 - 8c
220 - 8b
222 - G_3e
10.30 – rozdanie świadectw w salach
114 - 5e
115 - 4a
118 - 6c
203 - 4b
205 - 4c
207 - 4d
210 - 4e
211 - 4f
214 - 5a
216 - 5b
217 - 5c
219 - 5d
220 - 6a
222 - 6b
8.30 – rozdanie świadectw w salach dla klas 1 i 2
27 - 1a
24 - 1b
18 - 1c
118 - 1d
46 - 2a
29 - 2b
114 - 2c
32 - 2d
115 - 2e
Dzień pustej klasy
14 czerwca obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. To już czwarta edycja tego święta edukacji w naturze, którą obchodzimy w Polsce. Chcieliśmy przekonać siebie i was, że w naturze też można się uczyć i ze jest to bardzo przyjemne. Klasy 6a,6b,8a tak właśnie spędzały ostatni piątek. Celem lekcji było przygotowanie ilustracji do lektur, które wykonaliśmy w naturze, dodatkowo wykazaliśmy się umiejętnością wykorzystania TIK w czasie lekcji.
Wycieczka kl. 3A Gimnazjum
Dni 3-5 czerwca klasa 3a gimnazjum wraz w wychowawcą, panią Mirosławą Gawlik i panią Urszulą Michtą spędzała w Beskidzie Żywieckim. Naszym niezwykle gościnnym domem na te dni stał się Ośrodek Wypoczynkowy "Wojtatówka" w Żabnicy. Sam Ośrodek pięknie, widokowo położony, z dala od miejskiego zgiełku, zapewniał spokój, komfort ale też wiele atrakcji: wewnątrz salę gier, na zewnątrz basen, boiska do siatkówki, koszykówki, trampolinę, zacienioną wiatę, możliwość obserwacji uroczych krów szkockiej rasy Highland z ich dwutygodniowymi cielętami. Pogoda dopisała, słońce towarzyszyło nam niemal do samego wyjazdu, więc wybraliśmy się na spacery: do schroniska na Hali Boraczej (854 m n.p.m.), dwukrotnie na Prusów (1010 m n.p.m.). Wszyscy wrócili do domu dobrze nakarmieni (dzięki pysznej, domowej kuchni naszej gospodyni), nieco opaleni i jak się wydaje nacieszeni sobą, bo był to już pożegnalny wyjazd...
Nagroda dla dorosłych wręczana przez dzieci
Nasza szkoła trzeci raz już bierze udział w głosowaniu w ramach Nagrody Czytelników, która jest częścią 26. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu. Do szkolnej biblioteki przekazane zostały książki nominowane do tegorocznej edycji Nagrody. Po ich przeczytaniu uczniowie wezmą udział w głosowaniu, które będzie miało wpływ na to, która autorka lub który autor otrzyma statuetkę Koziołka Matołka. Projekt Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego prowadzony jest przez Miejską Bibliotekę im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu. Więcej o Nagrodzie można przeczytać TUTAJ. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Książki w bibliotece rozeszły się jak ciepłe bułeczki i następni uczniowie czekają na możliwość ich przeczytania. Pierwsi szczęśliwcy mówią, że naprawdę warto.
Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Olimpusek sesja wiosenna dla klas I-III
Z dumą i radością informujemy o wynikach ogólnopolskiej Olimpiady Olimpusek -sesja wiosenna. Nasi uczniowie wykazali się ponadprzeciętną wiedzą, o czym świadczą wysokie miejsca w ogólnopolskim rankingu.
Laureaci olimpiady z języka polskiego:
Klasy I-III
Nadia Płachta klasa IC
Ignacy Załęski klasa IC
Laureaci z matematyki:
Klasy I-III
Filip Kuczyński klasa IA
Michał Rosiak klasa IIA
Gratulujemy zwycięzcom i wychowawcom .
Gala XXI Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Mysłowicach
Jedenastego czerwca w godzinach popołudniowych w auli II LO w Mysłowicach odbyła się gala podsumowująca aż trzy konkursy: XXI Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, Konkursu Recytatorskiego, Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”. Gościem honorowym uroczystości był prezydent miasta pan Dariusz Wojtowicz, który wręczył wszystkim nagrodzonym dyplomy i statuetki.
Opiekun zespołu teatralnego „Bez sceny” p. Krystyna Rasińska wraz z członkiem zespołu Małgosią Andzel uczestniczyły w tej uroczystości, odbierając pamiątkowy dyplom i statuetkę dla zespołu za zajęcie I miejsca w kategorii zespoły teatralne.
Międzypowiatowe Igrzyska Ortograficzne “Corrida-Korrida”
04.06.19 uczniowie naszej szkoły w składzie: Marlena Sobczak, Julia Markowska i Jakub Stojanowski brali udział w kolejnej edycji konkursu ortograficznego. Rywalizacja drużynowa polegała na wspólnym napisaniu dwóch dyktand, znajomości zasad ortograficznych oraz nauki języka hiszpańskiego. Nasza szkoła zdobyła IV miejsce. Gratulujemy!
Wycieczka klas 4
21.05. 2019 klasy 4a,4c i 4e były na wycieczce we Wrocławiu. Uczniowie odwiedzili ZOO i Afrykarium. Dzień był pełen niezapomnianych wrażeń - piękna pogoda, dużo ciekawych zwierząt, ogromne akwarium, małe krasnoludki i pyszne jedzenie.
XXIX Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży- gala
4 czerwca w Mediatece odbyła się uroczysta gala podsumowująca XXIX Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży.
W tegorocznej edycji było wiele nowości: oprócz nagród dla zwycięzców, każdy uczestnik dostał upominek, każdy zespół statuetkę, nauczyciele, instruktorzy, którzy towarzyszą swoim podopiecznym w poznawaniu świata muzyki, teatru czy tańca imienne podziękowania i drobny upominek. Wystąpiło ok.1000 uczestników pod okiem 44 nauczycieli i instruktorów. Nagrody w imieniu organizatorów wręczył wiceprezydent Igor Śmietański.
Naszą szkołę reprezentowały panie: Krystyna Rasińska z członkami zespołu „Bez sceny”, który to w kategorii teatralnej w III kategorii wiekowej: 14- 16 lat otrzymał wyróżnienie I st. oraz pani Bożena Rumińska- Kulik i Hanna Adamczewska- Wierzchołek z członkami zespołu ”Alua”, który zajął 3 miejsce. Wyróżnienie III st. dla zespołu „Strefa” w kategorii taniec w III kategorii wiekowej 14- 16 lat odebrał w imieniu opiekuna zespołu p. Moniki Danielak – Dawid Borys. Uroczystość przebiegła w bardzo uroczystej i miłej atmosferze.
Debata w języku angielskim
5.06.2019 odbyła się publiczna debata w j. angielskim na temat: NGOs shouldn’t help the government. Debatujący przygotowani zostali przez panią A. Zając, a w jury zasiedli: D. Zbyszowska, M. Melon, P. Lampart. Gościem specjalnym była pan dyrektor Karina Bryja. Udział wzięły uczennice klasy 3b GIM: Julia Mazur, Aleksandra Jarosz, Karolina Plewnia, Kinga Szostak, Weronika Warzecha, Alicja Sakowicz. Zwyciężyła grupa negative, a Mówcą Roku została Karolina Plewnia z grupy affirmative.
Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego
W Międzyszkolnym konkursie "What do you know about the United Kingdom?" który odbył się w Szkole Podstawowej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego Bartosz Krawczyk z klasy 8b z kolegą ze swojej klasy zajął 2 miejsce, a drużyna w składzie Jakub Stachoń 7b i Tymoteusz Trojanowski 8b zajęła 3 miejsce. Uczniów przygotowali pan Marcin Melon, pani Patrycja Lampart i pani Aleksandra Zając.
Ogólnopolska akcja czytelnicza "Jak nie czytam, jak czytam"
W dniu 7 czerwca przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam". Nasza biblioteka rzadko bywa pusta. Uczniowie, młodsi i starsi, spędzają tu czas czytając i biorąc udział w ciekawych i inspirujących zajęciach czytelniczych. Tytuł akcji pasuje więc "jak ulał" do nas. Patronem naszej szkoły jest pisarz Kornel Makuszyński, więc tego dnia dzieci przebywające na świetlicy i w bibliotece czytały książki tego autora "ze słońcem w herbie". Głównym bohaterem był Koziołek Matołek, ale spędziliśmy czas także z Małpką Fiki-Miki, Adasiem Cisowskim, "Panną z mokrą głową", szaloną panną Ewą i wesołym diabłem. Czytaliśmy wspólnie i indywidualnie. Najmłodsi przygotowali także podczas zajęć świetlicowych kolorowe portrety Koziołka Matołka.
SP-37 w półfinale – piłka siatkowa dziewcząt
W dniu 3 czerwca 2019r uczennice naszej szkoły uczestniczyły w półfinale zawodów piłki siatkowej. Rywalkami naszych dziewcząt były uczennice SP 13 oraz ZS nr 1. Mimo dość wyrównanej walki, reprezentacja naszej szkoły przegrała mecze wynikiem w setach: 0:2 oraz 1:2. Rozgrywki piłki siatkowej zakończyły się dla naszej reprezentacji V miejscem w Tychach. GRATULUJEMY!!!
Przedstawiam skład naszej szkolnej reprezentacji: Gabriela Burmer, Aleksandra Jarosz, Julia Mazur (klasa 3b), Oliwia Bąk, Izabela Gatnarczyk, Daria Mazela, Aleksandra Strzelczyk, Emilia Wawro (klasa 3d). Opiekunem drużyny była Bożena Święs - nauczyciel w-f.
Wycieczka klasy 3b i 3c w Sudety
W dniach 27- 29.05.2019r. odbyła się wycieczka uczniów klasy 3b i 3c w Sudety. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od Kudowy- Zdroju, gdzie obejrzeliśmy park zdrojowy, uzdrowisko, Dom Zdrojowy (chętnych na źródlane wody niestety nie było…), by następnie przejechać w czeskie Góry Stołowe do pięknego, unikalnego Skalnego Miasta Adrspasske Skaly. Rzeczywiście, widoki były cudowne… Pogoda na szczęście tego dnia nie sprawiła zawodu! Ogromne wrażenie zrobiły te skalne bloki, wodospad, szmaragdowe jezioro i piękna roślinność. Dość zmęczeni (wstaliśmy raczej wcześnie…) przyjechaliśmy do hotelu.
Drugi dzień – zgodnie zresztą z prognozami- przywitał nas deszczem i tak już zostało do wieczora…Jeden z najbardziej malowniczo położonych na Dolnym Śląsku zamek Grodno skąpany w deszczu wyglądał dość tajemniczo… Stamtąd wyruszyliśmy zwiedzić kompleks Walim- Rzeczka budowany w czasie II wojny światowej. Zrobił na nas ogromne wrażenie! Ostatnim punktem programu w tym dniu była Świdnica. Z powodów pogodowych zwiedziliśmy tylko przepiękny Kościół Pokoju znajdujący się na liście UNESCO.
Ostatni dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania zabytkowej części Świdnicy, a potem wyruszyliśmy do Ząbkowic Śląskich, gdzie podziwialiśmy m.in. Krzywą Wieżę, Ratusz, średniowieczne mury… Perełką ostatniego dnia był Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim! Jego historia przerażała i wzruszała jednocześnie…
Archiwum Aktualności