Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tychach zaprasza rodziców/opiekunów na warsztaty, gdzie można dowiedzieć się m.in. jak być dobrym i świadomym rodzicem, jak rozmawiać ze swoim dzieckiem i jak radzić sobie z napotykami na drodze wychowania problemami. To także cenny czas wymiany doświadczeń.
Najbliższe zajęcia "Warsztatów dla dobrych rodziców" zaczynają się 15 marca 2017r. Zapisać można się TUTAJ.
Można wybrać także inne zajęcia w ramach Akademii Świadomego Rodzica. Pełna oferta wraz z zapisami znajduje się na stronie Poradni PP. Zajęcia są bezpłatne.
Akademia Świadomego Rodzica i inne warsztaty
Jadłospis 01.02.2017 r.
Informacje dotyczące płatności za obiady !!!
W związku ze zmianami dotyczącymi działalności stołówki szkolnej i licznymi zapytaniami wyjaśniamy, że płatność za obiady styczniowe dokonywana będzie zgodnie z umową, tj. do 15 dnia lutego. W odróżnieniu od poprzedniej metody rozliczania, teraz będą Państwo płacić na podstawie rachunku wystawionego przez Panią Intendent za poprzedni miesiąc. W związku z powyższym prosimy o NIEWPŁACANIE pieniędzy za obiady styczniowe w grudniu i styczniu!
Pomogliśmy - dziękujemy
Serdecznie dziękujemy w imieniu Wspólnoty Betlejem i bezdomnych za tak szybką i ogromną odpowiedź na apel o ciepłe rzeczy dla bezdomnych. W ciągu właściwie 2 dni zebraliśmy sporo w większości nowych i w bardzo dobrym stanie rzeczy (na zdjęciach jest tylko część). Wszytko przekazaliśmy i jest wykorzystane przez naprawdę potrzebujących ludzi. Dziękujemy, że dzięki Państwu możemy doświadczać, jak wiele dobra jest w nas i wokół nas.
Projekt e-Twinning
Od 31.10.2016r uczniowie klasy 4a pod kierunkiem p. mgr J. Łukaszek-Słania brali udział w projekcie e-Twinning Christmas cards exchange. Projekt ten polegał na przygotowaniu i wysłaniu kartek bożonarodzeniowych z życzeniami oraz krótkich opisów zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia obchodzonych w Polsce, w j. angielskim. Zaadresowane koperty zostały wysłane do szkól m.in. w Rumunii, Grecji, Hiszpanii i Polsce. My również otrzymaliśmy kartki i opisy zwyczajów świątecznych z innych krajów. Kartki te zostały umieszczone na choince w sali językowej.
Certyfikat_eTwinning_Label.pdf
Pomoc bezdomnym
Jest w Tychach wielu ludzi dobrej woli, którzy podczas ostatnich mroźnych dni i nocy wyszukują i pomagają bezdomnym. Zgłosił się do nas nasz Absolwent, w imieniu Wspólnoty Betlejem działającej przy Parafii Ojców Franciszkanów. Członkowie tej Wspólnoty niosą konkretną pomoc m.in. bezdomnym w dzień i w nocy. Możemy pomóc organizując zbiórkę ciepłej odzieży (kurtki, rękawiczki, czapki itp.), butów zimowych oraz ciepłych koców i śpiworów. Na zbiórkę mamy tylko 3 dni. Wyżej wymienione rzeczy (czyste i nie zniszczone) można przynosić do piątku 13 stycznia włącznie bezpośrednio do p. Barbary Pilorz lub do Wychowawców. W imieniu potrzebujących dziękujemy za każdą pomoc.
Boże Narodzenie
"Do naszych serc do wszystkich serc uśpionych
Dziś zabrzmiał dzwon, już człowiek obudzony.
Bo nadszedł czas i Dziecię się zrodziło.
A razem z Nim, maleńka przyszła miłość."Życzymy zdrowych, radosnych, pełnych miłości, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2017 Roku.
Wolontariat
Rok szkolny 2016/17 jest rokiem wolontariatu. W naszej szkole jest wielu wolontariuszy. Jedni np. pomagają w nauce młodszym koleżankom i kolegom, inni organizują różne akcje charytatywne (za udział w których serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy wykonali piękne kartki świąteczne i podzielili się darami), a inni np. w Hospicjum rozdają łakocie pacjentom. Ci ostatni byli nawet aniołami... . Dziękujemy także pracownikom Urzędu Skarbowego w Tychach, którzy włączyli się w naszą akcję i zebrali 435 zł., które przekazaliśmy Hospicjum.
Bookcrossing
Przedświąteczna akcja „Uwalniania książek” (Bookcrossing)
Ma na celu popularyzowanie czytelnictwa, a także obdarowywanie książki drugim życiem. Jeżeli chcesz uwolnić jakąś swoją książkę powinieneś przynieść ją do biblioteki i umieścić w przygotowanym miejscu, na tzw. „Stoliku uwolnionych książek”. Każdy chętny może pożyczyć sobie uwalnianą książkę, a po przeczytaniu ponownie przynieść do biblioteki lub ofiarować ją innej osobie. W bibliotece czekają już na ciebie książki, które dzieci i ich rodzice przynieśli do biblioteki w ubiegłym roku szkolnym. Zapraszamy!
Betlejemskie światło pokoju
20 grudnia dotarło do naszej szkoły Betlejemskie Światło Pokoju.
Dziękujemy za pomoc
Przekazujemy serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły i wszystkim darczyńcom, którzy pomogli nam sprawić, aby najmłodsi podopieczni Hospicjum mogli cieszyć się darami od św. Mikołaja. Dziękujemy za otwarte i chętne do pomocy serca.
Wycieczka do kopalni srebra
6 grudnia klasy 3d i 3e, były na wycieczce w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Poznawaliśmy ciężką i niebezpieczną pracę gwarków. Chodziliśmy wąskimi korytarzami, a na jednym z nich czekał na nas Skarbnik. Okazał się on naprawdę prawdziwym dobrym duchem, przyniósł nam prezenty. Chyba dlatego, że tego dnia był 6 grudnia. Była to niezapomniana, pełna wrażeń wycieczka.
Sukces Judyty
Wczoraj 15 grudnia 2016, w Szkole Podstawowej 22 w Tychach, jak co roku od 20 lat, odbył się finał Rejonowego Konkursu Twórczości Dziecięcej „Niech zaświeci słońce” o Laur Rafała Pomorskiego. Wśród nagrodzonych znalazła się Judyta Malinowska, uczennica klasy 5a, która zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej w dziedzinie poezji. Gratulujemy naszej koleżance i życzymy dalszych sukcesów młodej poetce.
Na zdjęciu Judyta recytuje swój wiersz oraz odbiera nagrodę z rąk Pani Prezydent Darii Szczepańskiej oraz organizatorów konkursu.
Betlejemskie światło pokoju
Historia tego Światła zaczyna się w Betlejem, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. W Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. Od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień, niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty, obiega świat. W tym roku i my czekamy na Betlejemskie Światło Pokoju, zapłonie ono w naszej szkole! Od 11 grudnia Ogień jest w Polsce, został odebrany od słowackich skautów. 12 grudnia zapłonął w Krakowie. 13 grudnia pojawił się w Kancelarii Rady Ministrów, a 14 grudnia w Sejmie.U nas będzie można zdobyć go 22 grudnia. W tym dniu zapraszamy wszystkich rodziców do odpalenia Betlejemskiego Światła Pokoju, by rozjaśniało każdy wigilijny stół.
Piękne czytanie to dla nich nic trudnego
W kolejnej edycji, naszego szkolnego konkursu o tytuł „Mistrza pięknego czytania”, zmierzyli się najlepiej czytający uczniowie klas drugich i trzecich. Musieli pięknie przeczytać wylosowany, nieznany tekst, pochodzący z książek Kornela Makuszyńskiego. Jury jednogłośnie przyznało, że czytanie drugoklasistów wypadło lepiej niż ich starszych kolegów. Oto laureaci: kl. 2 - I miejsce Jakub Gorzałczyński (2e), II - Zuzanna Cwojdzińska (2a) i Szymon Weiss (2f), III – Hanna Zasada (2d); kl. 3 - I miejsce Milena Musiał (3d), II – Tymoteusz Pogoda (3b), III – Wiktor Kaczmarek (3e). Gratulujemy!
Warsztaty świąteczne
W poniedziałek 5 grudnia 2016 roku uczniowie klasy 2a i 2b wraz z wychowawcami spotkali się na warsztatach świątecznych. Na zajęciach uczniowie wraz z rodzicami i dziadkami robili świąteczne ozdoby, którymi udekorowali naszą szkolną choinkę w auli. Ozdoby były robione zgodnie ze wzorami naszych babć i mam. Nie zabrakło też inwencji własnej i współczesnych pomysłów. Zainteresowanie było takie, że zabrakło krzeseł w sali J. Już się cieszymy na następne zajęcia.
Barbórka w TV
- Na ręce pani dyrektor Agaty Maciążki wpłynęło następujące pismo o treści :Szanowna Pani Dyrektor
Obecność nauczyciela Jolanty Michty i dzieci Amelia Binda, Zofia Binda oraz Zuzanna Mazurowska była nieoceniona. Godnie reprezentowali śląski region. Dziękujemy, że wspólnie dzięki tej audycji mogliśmy szerzyć kulturę i tradycje śląską.Cieszymy się, że nasza szkoła została doceniona.
Rejonowy Konkurs Wiedzy o św. Matce Teresie z Kalkuty
Dziś, 7 grudnia, w SP nr 35 odbył się Rejonowy Konkurs Wiedzy o św. Matce Teresie z Kalkuty w ramach projektu "Święty w służbie nieugięty. Ślady miłości w szarej codzienności". W rywalizacji i wspólnej zabawie wzięło udział 13 szkół. Bardzo się cieszymy i znów jesteśmy dumni. Jakub Stachoń z 5b i Adam Sadecki z 5a zdobyli I miejsce. Chłopcy, gratulujemy.
TUTAJ można posłuchać o konkursie.
Barbórka
- Z okazji Barbórki, Święta Górników do naszej szkoły przybyli znakomici goście : Krzysztof Setlak - dyrektor KWK Piast-Ziemowit, Mirosław Pajor, kierownik działu BHP. Dzieci wysłuchały pogadanki o trudnej pracy górnika.Mogły zobaczyć aparat ucieczkowy, hełm ochrony górniczy oraz lampy górnicze. Dzieci aktywnie brały udział w konkursie, dotyczący munduru galowego górnika. Dzieci, uczniowie obdarowali gości własnoręcznie wykonanymi laurkami. W spotkaniu brało udział 280 dzieci. Miłą niespodzianką dla dzieci był słodki poczęstunek, którzy został za sponsorowany przez zaproszonych górników.
Przypominamy, że w bieżącym roku szkolnym szkoła uczestniczyła w Narodowym Programie rozwoju Czytelnictwa. Pora na kilka informacji na podsumowanie. W październiku i listopadzie trwały zakupy książek do biblioteki szkolnej. Uwzględniono w nich liczne „zamówienia” uczniów, potrzeby szkoły i nauczycieli. Zestawienie zakupów w liczbach przedstawia się następująco: zakupiono 866 książki i 31 audiobooków. Wśród książek jest 469 tytułów w języku polskim i 100 w języku angielskim. Te ostatnie to cienkie, proste książeczki do czytania na poziomach i zarazem rozwijania własnych umiejętności językowych ucznia. Pozostałe książki to przede wszystkim książki wskazane przez uczniów - ich ulubione tytuły, uzupełnienia popularnych serii, poradniki i książki popularnonaukowe, o które często pytano i najbardziej potrzebne lektury. Książki są opracowywane i będą stopniowo udostępniane. Pora więc czytać! Zapraszam do biblioteki.
Archiwum Aktualności